ARTVİNLİ MÜZİK SANATÇILARI Efkan Şeşen “Türk Besteci ve Şarkıcı”

ARTVİNLİ MÜZİK SANATÇILARI Efkan Şeşen “Türk Besteci ve Şarkıcı”

Bu haber 21512 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Efkan Şeşen 1963 Yılında İstanbul’da Dünyaya Geldi. Laz ve Artvin'den İstanbul'a göç eden bir ailenin oğludur. Eğitimini İstanbul'da tamamlamıştır.

Şeşen Didar Şeşen ile bazı albümlerde çeşitli düetler yapmıştır. Çiftin Ezgi adında bir kızı ve Sinan adında kendileri gibi müzisyen bir oğlu vardır. Şeşen, birçok şarkıcının ve sanatçının yaşam tarzı olan popüler kültürden daima uzak durmuş, mütevazı bir yaşamı seçmiştir. Sadece müziği ile anlaşılmak isteyen Şeşen, sıradan hayatına ailesi ile birlikte İstanbul ve memleketi Artvin'de devam etmiştir.

1980'li yılların gençlik harekâtında yer alan Şeşen, hayatının bir kısmını, dönemin diğer benzer görüşlü gençleri gibi ceza evinde geçirmiştir. Burada, daha sonra hayatının en sevimli dostu olan ıslığı ile tanışmıştır. Yakın tarihte 2 tane ıslık albümü çıkararak Türkiye'de tek, dünyada ise bir elin parmağını geçmeyecek sayıda yapılan ıslık albümlerine bir yenisini eklemiştir.

1987 yılında Grup Yorumun solistliğini yapmaya başlamıştır. Grubun kurucu üyeleri arasında bulunup, Hilmi Yarayıcı ile birlikte grubun hafızalardan silinmeyen iki solistinden biri olmuştur. Grupta sesiyle eşlik ettiği parçalar, 1987 yılında Sıyrılıp Gelen albümünden; Güleycan, Kuşatma, 1988 Haziran'da Ölmek Zor albümünden; Berivan, Özgürlük Türküsü, Diriliş, Soluk Soluğa, Doğacak Güneş Gibi, Asker Kaçakları, Bir Dağ Türküsü, Venseremos, Çav Bella, 1989 yılındaki Cemo albümünden; Bir Oğul Büyütmelisin, Gün Ola, Düşenlere, Gün Gelir, Çağrı, 1989 Türkülerle albümünden; İnce Memed'dir.

1991 yılında gruptan ayrılıp kendi müziğini yapmaya başlamıştır. Gitar enstrümanı üzerinde yoğunlaşıp bu konuda uzmanlaşmıştır. İzleyen dönemde müzik okullarında gitar eğitimi vermiştir.

ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

TV+ BANNER AKBANK Arhavi Çay Bisse Erkek Giyim Turkcell
30.Ağustos-3 30 Ağustos-2 30 Ağustos-1