ARTVİNLİ OYUNCULAR Esin Varan “Sinema Starı, Oyuncu, Aktris, Sanatçı”

ARTVİNLİ OYUNCULAR Esin Varan “Sinema Starı, Oyuncu, Aktris, Sanatçı”

Bu haber 10560 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Oyuncu Esin Varan Artvin’de Dünyaya Geldi. Varan mesleki kariyerinde başarılara imza atarak dünya arenalarına açıldı.

Amerika'da oyunculuk yapan Esin Varan, Istanbulda büyüdü. Marmara Üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bitirdikten sonra New York'a yerleşip kısa sürede başarıya ulaştı. American Academy of Dramatic Arts da burslu okuma şansı edip, okuldan birincilikle mezun oldu.Okul biter bitmez The New York Theatre Company' nin seçmelerine girdi ve 130 senelik tiyatro grubuna ilk giren Türk olma unvanını elde etti.

Türkiye'de 13 yaşından beri oyunculuk üzerine eğitim aldı ve özel tiyatrolarda oyunculuk yaptı. Birol Güven'in, Arka Sıradakiler dizisinin devamı niteliğinde olan Öğretmen Kemal adlı dizisinde yer aldı. Dizi, Hamdi Alkan tarafından yönetildi.

Amerika'nın klasik oyunlarından Tennessee Williams'ın yazdığı Orpheus Descending (orfenin inişi) oyununda Lady torrance karakteriyle başrolde yer aldı. Michael Cristofer 'in Nobel ödüllü oyunu The Shadow Box 'ta Beverly karakterini canlandırdı. Sonrasında Lanford Wilson 'ın Book of Days oyununda yer aldı.

İngiliz yazar Amanda Whittington'ın Thrill of Love adlı ingilterede son asılan kadın Ruth Ellis'in hayatını ele alan oyunun Amerika Prömiyerinde yer aldı.

İspanyol yazar Nilo Cruz'un Beauty of the Father adlı oyununda oynadı. Esin Varan ünlü yazar Douglas Carter Beane'nin perilerle ilgili son broadway oyununda periler kraliçesini oynadı.

Off Broadway bir show olan 'Sex Relationships and Sometimes Love' adlı oyunda başrolü oynadı. Lot's Wife denilen tek kişilik oyunda, yeteneğini sergileme imkânı buldu ve bu oyunla Lower East Side Theatre Festival'de en iyi oyuncu seçildi.

Esin Varan, The Last Apartment'daki performansıyla, New Jersey'nin en büyük film festivali olan Northeast Film Festivalinde 'Rising Star' (Yükselen Yıldız) ödülüne layık görüldü. The Other Side of Love adlı filmdeki rolüyle de Diamond Film Festivalinde en iyi oyuncu ödülünü aldı.[kaynak belirtilmeli]

Birçok yabancı filmde rol aldı. James Franco'nun 'Pretenders' isimli filminde oynadı. 'New York Masalı' adlı tamamı New York'ta çekilen ilk Türk filminde başrol oynadı. Film Türkiye'de 2017 yılında vizyonda olacak. En son 'Branded' adlı filmin çekimlerini tamamladı.

Amerika'da yayımlanan Johnson & Johnson, Budweiser, Budlight, L'Oréal, Bumble and Bumble'ın aralarında bulunduğu çeşitli markaların reklamlarında oynadı.

ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

TV+ BANNER AKBANK Arhavi Çay Bisse Erkek Giyim Turkcell
30.Ağustos-3 30 Ağustos-2 30 Ağustos-1