ARTVİNLİ YÖNETİCİLER Osman Erdoğan “Gümrük Ve Tekel Bakanlığı Üst Düzey Yönetici”

ARTVİNLİ YÖNETİCİLER Osman Erdoğan “Gümrük Ve Tekel Bakanlığı Üst Düzey Yönetici”

Bu haber 10045 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Osman Erdoğan Yükseköğrenimini Trakya Üniversitesi Edirne Yüksek Okulu Gümrük İşletme Bölümü’nü 1991 yılında bitirdi. Mesleğinde uzun yıllar hizmet veren Osman Erdoğan Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Osman Erdoğan 1972 yılında Artvin/Yusufeli/Çıralı Köyü`nde doğdu. Çıralı Köyü`nde başladığı İlköğretim tahsilini Gürsu/Bursa’da tamamladı. 1989 yılında Bursa Ticaret Lisesi`nden mezun oldu, aynı yıl burslu olarak kazandığı Trakya Üniversitesi Edirne Meslek Yüksek Okulu Gümrük İşletme Bölümü`nden 1991 yılında mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü 1999 yılında bitirdi.

1987-1991 yıllarında Bursa Esnaf Kefalet Kooperatifleri Kuruluşu olan özel bir şirkette muhasebecilik yapmış, o yılarda, bilgisayar DOS sistemi ve Basic programlama dilinde hazırlanmış olan ABC-Online Muhasebe programının geliştirilmesine katkı sağlamıştır. 1992 yılında Ankara Gümrükleri Başmüdürlüğü emrine Gümrük Memuru olarak başlamış, 2001 yılında Karabük Gümrük Müdürlüğü emrine Gümrük Muayene Memuru olarak atanmış, 2006-2008 döneminde Gümrük Muayene Memurları Derneği Genel Sekreterliği görevini üstlenmiş, 1994-2009 dönem aralığında Adana, Malatya, Sinop ve Edirne de çeşitli zamanlarda 3-6 aylık geçici görevlendirilmiş, 2006-2010 döneminde Gemlik Gümrük Müdürlüğünde Muayene Memuru, 2011-2014 döneminde ise Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürütmüş, 2015 tarihinde Gümrük Müdür Yardımcısı olarak Kütahya’ya Kurucu Müdür Vekili olarak, 2018 tarihinde ise Gümrük Müdürü olarak atanmıştır. 2019 yılında Geçici Görevli olarak Uludağ Bölge Müdürlüğünde Şube Müdür Vekili olarak görev yapmış, 20 Kasım 2020 tarihi itibariyle atandığı Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

PC Gümrük Külliyatı’nın yapımcısı olup, 2001-2003 yılları arasında Gümrük ve Dış Ticaret Mevzuatını kağıt ortamındaki/teoriden pratiğe/bilgisayar ortamına aktaran PC Gümrük Külliyatı programı üretmiş ve halen daha söz konusu programın güncellemesini telif hakkı sözleşmesi ile sürdürmektedir. Söz konusu program ile;

• İthalat-İhracatta ayrı ayrı olmak üzere GTİP/Dönem bazında risk analizi,

• Gümrük mevzuat metinlerinin tamamının birbirine entegre edilmesini,• Kullanıcıların bireysel veri girişi ile Kıymet/Menşe/GTİP kirişel arşivi oluşturmasını ve bunun risk analizinde resen kullanımını, Mülga/Mer’i mevzuatın dönemsel kullanımını geliştirmiş ve bugün itibariyle Gümrük ve Ticaret 

ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

TV+ BANNER AKBANK Arhavi Çay Bisse Erkek Giyim Turkcell
30.Ağustos-3 30 Ağustos-2 30 Ağustos-1