ARTVİNLİ SANATÇILAR Hirai Zerdüş “Şair, Yazar, Şarkıcı, Bestekâr”

ARTVİNLİ SANATÇILAR Hirai Zerdüş “Şair, Yazar, Şarkıcı, Bestekâr”

Bu haber 21063 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Hakan Bozdağ, 1983 yılında dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Hakan Bozdağ’dır, şair, yazar, şarkıcı ve besteci kimlikleri ile tanınmakta, aslen Artvin, Şavşatlıdır. Artvin Şavşat’ta doğduğu belirtilen başarılı ismin çocukluk yılları ise, Artvin’in Arhavi İlçesi’nde geçmiştir.

3 yıl kadar İran’da Fars Eyaleti yönetiminde bulunan şehir Şiraz ve Suriye’nin Başkenti Şam (Dimaşk) ‘da Fen ilmi görmüştür. Orada kendisine kutsal iyiliğe giden yol karanlıktan geçer anlamını taşıyan Hirai Zerdüş uygun görmüş ve kullanmaya başlamıştır.

İbranice, Farsça, Kürtçe ve bunlara bağlı türeyen lehçelerde eserler yazan HiraiZerdüş, zaman zaman da okumaktadır. İlk kitabını Elya ismi ile çıkarmış ve okur severlerle buluşturmuştur.

Karina Yayınevi’nden çıkan Elya isimli kitabın açıklaması;

İnsan ruhunun sarsıcı duyarlılığını, sarsıcı cümlelerle kâğıda döküyor Hirai Zerdüş. Elya, aşkın insanı hem var edip hem yok edişine dair çarpıcı bir ilk roman…

“Bu kente yağmasın yağmur, sevgili. Cadde, sokak ıslak zaten. Ve zahmet edip esmesin rüzgar. Uğultusu kulaklarımda gidişinin, dal kıpırdamazken, Söyle de sussun herkes, Ölmeye ihtiyacım var azıcık…”

Maalesef hakkında medeni durumu, eğitimi, günümüzde ki yaşantısı gibi merak edilen sorular hakkında daha detaylı bilgilere ulaşılamamıştır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 131 bin civarındadır. Youtube kanalında ise 699 B civarında abone sayısına sahiptir. Resmi instagram ve sosyal medya hesaplarında kendisi ile resim ve özel bilgi paylaşımlarında bulunmamaktadır.

ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

TV+ BANNER AKBANK Arhavi Çay Bisse Erkek Giyim Turkcell
30.Ağustos-3 30 Ağustos-2 30 Ağustos-1