ARTVİNLİ SANATÇILAR Timur Acar

ARTVİNLİ SANATÇILAR Timur Acar "Tiyatro, Sinema, Dizi Oyuncusu"

Bu haber 8780 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Timur Acar 22 Aralık 1979 yılında dünyaya geldi. 9 Eylül Üniversitesi'nde tiyatro eğitimi aldı. Oyunculukta ilk tecrübesini Shakespeare'in Hırçın Kız oyunuyla tattı. Timur Acar son olarak Söz dizisinin final sahnesine damgasını vuran Derman karakterine hayat verdi.  

Timur Acar 22 Aralık 1979 yılında doğdu. Gürcü asıllı Timur Acar’ın çocuklığu Almanya’da geçti. 17 Ağustos 1999 depremi sonrası ailesi ile beraber Sakarya’nın Karasu ilçesine yerleşti. Ailesinin kökeni aslen Batum’a dayanmaktadır.9 Eylül Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi aldı. 1999’dan beri tiyatro ile ilgilenmeye başladı ve Moda Sahnesi’nin kurucuları arasında yer aldı. Tiyatro dışında müzikle de ilgilenmektedir. Doğa İçin Çal projesi kapsamında “Uzun İnce Bir Yoldayım” şarkısına eşlik etmiştir.

Timur Acar birçok farklı televizyon projesinde yer alsa da Avrupa Yakası’nda canlandırdığı İzzet karakteri ile hayran kitlesi oluşmaya başlamıştır. Oyuncunun ilk projesi ise 2006’da Oyun Atölyesi’nde Shakespeare’in Hırçın Kız oyunudur. Oyunculuk kariyerine ara vermeden her yıl bir film ya da dizi projesinde yer alan Timur Acar Söz dizisinde Derman karakterini canlandırmıştır. Genelde komedi yapımlarında yer alan Acar, Söz dizisi ile kötü karakter performansını göstermiştir. 

Sanatçı "Kertenkele" dizisinde rol arkadaşı olan Eda Özerkan’la 2016 yılında dünya evine girdi. İkilinin Eliz isminde bir kız çocukları var.

ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

TV+ BANNER AKBANK Arhavi Çay Bisse Erkek Giyim Turkcell
30.Ağustos-3 30 Ağustos-2 30 Ağustos-1