ARTVİNLİ YAZARLAR Sinan Meydan Köşe Yazarı, Araştırmacı, Tarihçi.

ARTVİNLİ YAZARLAR Sinan Meydan Köşe Yazarı, Araştırmacı, Tarihçi.

Bu haber 24126 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Sinan Meydan İlk ve orta öğrenimini Artvin Şavşat'ta (Vahdettin Yıldız Ortaokulu-Şavşat Lisesi), yüksek öğrenimini (1993-1997) İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nde tamamladı. 

Yazar, Araştırmacı ve Tarihçi Sinan Meydan Master çalışmasını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türkiye Cumhuriyeti Tarih Ana Bilim Dalında tamamladı.


1997 yılından itibaren Eski Türk Tarihi, Cumhuriyet Tarihi ve Atatürk üzerine yaptığı araştırmalarla resmi ideoloji ekseninde kemalizmin savunucuları arasında yer aldı. Oda Tv internet sitesi ve Bütün Dünya dergisinde yazılar yayımladı. Kanal 99'da, Halk Tv’de "Saklı Tarih" programını hazırlayıp sundu. Bir süre bir özel öğretim kurumunda "Yakın tarih" dersleri verdi.


Sözcü gazetesinde köşe yazarlığı yanı sıra İlk Kurşun, Güncelmeydan gibi internet haber siteleri ile Bütün Dünya dergisinde yazmaktadır. Ulusal TV'de Atatürkçülüğü savunan programlarda konuştu, yurt genelinde konferans vermiştir.


Üniversite yıllarından itibaren yakın tarih, Atatürk ve Cumhuriyet tarihi üzerine araştırmalar yapmaktadır. Kitaplarında ağırlıklı olarak Atatürk'ün hayatı, "tarih ve dil çalışmaları"' ve "Cumhuriyet tarihini" incelemiştir. 
Sinan meydan, Özlem Akkoç ile evlidir. İlay Melek, İdil Maya adlarında iki çocuk babasıdır.

ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

TV+ BANNER AKBANK Arhavi Çay Bisse Erkek Giyim Turkcell
30.Ağustos-3 30 Ağustos-2 30 Ağustos-1