ARTVİNLİ SANATÇILAR İlker Sami Kılıç "Tiyatro Dizi Oyuncusu, Sanatçı"

ARTVİNLİ SANATÇILAR İlker Sami Kılıç "Tiyatro Dizi Oyuncusu, Sanatçı"

Bu haber 1542 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Son dönemlerde tiyatro ve diziler ile adından söz ettiren oyuncu İlker Sami Kılıç aslen Artvin Arhavi’lidir. 

İlker Sami Kılıç Okan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise The Club (Kulüp) isimli Netflix adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise tahsilini memleketi Arhavi’de tamamlamış ve ilerleyen dönemde sinema eğitimi için İstanbul’a yerleşmiştir.

Eğitimleri:

Başta Metin Akpınar olmak üzere bir çok ünlü isimden oyunculuk eğitimi almıştır.

Endemol Shine Turkey – TV / Sinema Oyunculuğu – Süeda Çil & Destan Batmaz & Berna Adıgüzel. Sinemaya Bakış – Levent Kurumlu’dan oyunculuk eğitimi.

İlk, orta ve lise eğitimini Arhavi’de tamamlayan İlker Kılıç daha sonrasında sinema eğitimi için İstanbul’a gitti. Ana dil seviyesinde Lazca bilmektedir. Ayrıca Atıcılık (Ateşli Silahlar), Eskrim, Tracking ve Karadeniz Yöre Aksanları’na hakimdir.Sogen Ajans bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Başarılı oyuncu Sami Kılıç 29 yaşında ve 1.92 cm boyundadır. Resmi instagram hesabını @lazuribici kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Tiyatro Oyunları:

Kartallar, Keklikler, Aslanlar ve İnsanlar – 2019, Aşk Olsun – Yönetmen Metin Akpınar – 2019, Aşk Olsun – Yönetmen Metin Akpınar – 9.Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali — 2018, Dün Bugün – Yönetmen Metin Akpınar – 8.Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali – 2017, Kabare Şarkıları – Yönetmen Metin Akpınar – 2016

Oynadığı Diziler:

Kulüp, Adı Sevgi


ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

TV+ BANNER AKBANK Arhavi Çay Bisse Erkek Giyim Turkcell
30.Ağustos-3 30 Ağustos-2 30 Ağustos-1