ARTVİNLİ MÜZİSYENLER & SANATÇILAR  Nıyazi Koyuncu "Müzisyen, Sanatçı"

ARTVİNLİ MÜZİSYENLER & SANATÇILAR Nıyazi Koyuncu "Müzisyen, Sanatçı"

Bu haber 2285 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Niyazi Koyuncu Karadeniz müziğinin unutulmaz seslerinden Kazım Koyuncu'nun Kardeşidir. 

1984 tarihinde dünyaya gelen Niyazi Koyuncu aslen doğma büyüme Artvin’lidir. 6 çocuklu bir ailede Artvin Hopa İlçesi Pançol bugünkü ismi ile Yeşilköy’de dünyaya gelmiştir. Annesi Hüsniye Koyuncu, babası ise Cavit Koyuncu’dur. Bugünkü ismi Sugören Köy okulunda ilköğretimi okumuş ardından Hopa Lisesi’ni bitirmiştir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi’ni kazanmış ancak tamamlamadan okuldan ayrılmıştır. Sonrasında Eskişehir’de üniversiteye giden Niyazi Koyuncu üniversite yıllarında Seritana yani Lazca Karanlıktaki Işık anlamına gelen etnik müzik grubunu kurmuş ve solistliğini yapmıştır. Grup dağıldıktan sonra yoluna tek başına gitme kararı alan Koyuncu, 2013 yılında Muço Pa (Nasıl Yapayım) ve 2016 yılında Liva isimli albümler ile müzik severlere sesini duyurmaktadır.

Solist kimliğinin yanı sıra müzisyen ve bestecidir. Seslendirdiği bir çok eserin bestesi kendisine aittir.

Resmi instagram hesabını @niyazikoyuncu kullanıcı ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle hesabında 46,5bin civarında takipçisi bulunuyor.

Ayrıca youtube video kanalı da bulunuyor. @niyazikoyuncu youtube video kanalında 8,67 B civarında takipçisi bulunuyor. Ekim 2009 tarihinde Hamra Hanım ile evlenmiştir. 
ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

TV+ BANNER AKBANK Arhavi Çay Bisse Erkek Giyim Turkcell
30.Ağustos-3 30 Ağustos-2 30 Ağustos-1