ARTVİNLİ OYUNCULAR Müfit Aytekin  "Sanatçı, tiyatro oyuncusu, oyuncu koçu"

ARTVİNLİ OYUNCULAR Müfit Aytekin "Sanatçı, tiyatro oyuncusu, oyuncu koçu"

Bu haber 900 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Müfit Aytekin oyuncu, tiyatrocu ve oyuncu koçluğu yapmaktadır. Uzun süredir oyunculuk dünyasında başarılı kariyerinin yanı sıra hizmetlerini sürdürüyor. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda eğitmen olarak çalışmalara başlamış, 2002 yılından bu yana bir çok sinema ve dizi de rol almış ayrıca oyuncu koçluğu yapmıştır.

Müfit Aytekin aslen Artvin’lidir. 1972 yılının Şubat ayında Artvin’de doğdu.

Atölye’de, bilgi birikimini ve deneyimini oyunculara ve oyuncu adaylarına sunmakta. Yeni oyuncu ve oyuncu adaylarına, kendi yolculuklarını kolay bir şekilde planlayıp yönetebilecekleri, yaptıkları çalışmalardan verim alabilecekleri, zaman, enerji ve emek kaybını önleyebilecekleri çalışma programları sunmakta. Ses, nefes, diksiyon, doğaçlama, beden kullanımı, temel oyunculuk gibi sahne ve kamera önü eğitimler vermekte.

Müfit Aytekin Merve Girgin ile evli. 2012 yılında evlendi. Eşi Merve Girgin, yönetmen ve senarist. Bir çok projede danışman, yapım sorumlusu ve yönetmen yardımcısı olarak görev aldı. Usta oyuncunun bu evliliğinden Asya isminde bir kızı, Atlas isminde de bir oğlu var.

Ekranseverler tarafından özellikle rol aldığı Takva, Aşk Geliyorum Demez ve Hokkabaz gibi filmler ile hatırlanıyor.

Geçmişten günümüze, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Zeynep Oral ve Batuhan Karacakaya gibi bir çok başarılı oyuncuyu kamera önüne hazırlayan isimlerden biridir.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Yol Ayrımı: Hadi Baba Gene Yap 2013, Çıplak Gerçek 2012, Adım Bayram Bayram 2011, Aşk Geliyorum Demez 2009, Hayatın Tuzu 2008, Zeynep’in Sekiz Günü 2007, Hokkabaz 2006, Takva 2006

Tiyatro Oyunları:

Dogville / Chuck, Güneş Çocuklar / Zayıf Bir Adam / Yönetmen Yardımcısı


ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

TV+ BANNER AKBANK Arhavi Çay Bisse Erkek Giyim Turkcell
30.Ağustos-3 30 Ağustos-2 30 Ağustos-1