ARTVİNLİ SANATÇILAR Meltem Erensoylu "Müzisyen,Sanatçı"

ARTVİNLİ SANATÇILAR Meltem Erensoylu "Müzisyen,Sanatçı"

Bu haber 1352 kez okunmuş ve görüntülenmiştir.

Meltem Erensoylu seslendirdiği şarkılar ve albüm çalışmaları ile müzik dünyasında ses getirmeye devam ediyor. Başarılı sanatçının annesi ev hanımı, babası ise öğretmendir. 4 kardeş olan Erensoylu, ailenin en büyüğüdür, kendinden küçük 3 kardeşi var.


Meltem Erensoylu Nereli?

Meltem Erensoylu aslen Artvinlidir. Babasının memur olması sebebi ile Ardahan’da dünyaya geldi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nı kazanan sanatçı, bazı sebeplerden dolayı eğitimine devam edemedi.

Geçmiş dönemde Müslüm Gürses’in İyi Olacak isimli albüm çalışmasında vokal olarak yer almıştır. Ayrıca Ferdi Tayfur’un Türk Müziği albümünde de yer alan güzel sanatçı, 1998 senesinde ise usta sanatçı Ferdi Tayfur’dan albüm çalışması teklifi aldı.

Mustafa Ceceli, Tamer Aydoğdu, Gülşah Saraçoğlu ve Samsun Demir gibi markalaşan isimlerle çalışmıştır. Ebru Gündeş’i çok beğenmekte ayrıca Rahmetli Kayahan eserlerine sahnesinde her zaman yer vermeye çalışmaktadır. Ayrıca Sezen Aksu ve Sıla’da beğendiği diğer isimler..

2001 senesinde Olanlar Oldu isimli albüm çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Kuşadası Çeşme, sev yeter, sevda yelleri, kırmızı mumlar, hey ya ve yanmış bir yürek var gibi şarkıları büyük beğeni topladı.


ETİKETLER :

ÖNERİLEN HABERLER

TV+ BANNER AKBANK Arhavi Çay Bisse Erkek Giyim Turkcell
30.Ağustos-3 30 Ağustos-2 30 Ağustos-1